Reciklaža građevinskog otpada
Poslove rušenja prati velika količina otpadnog materijala: betona, kamena, čelika, drveta... Otpad se u sirovom stanju, u kojem se posle rušenja nalazi, mora transportovati do deponije. Troškovi deponovanja otpadnog materijala su znatni, posebno prilikom rušenja velikih objekata.
Kompanija ŠUŠA je ovladala tehnologijom reciklaže, poseduje sve dozvole za reciklažu građevinskog otpada i vrši reciklažu građevinskog otpada na zahtev svojih klijenata. Ovaj veoma važan proces obrade sastoji se od:
- razvrstavanja materijala po sastavu
- sečenja betonskog gvožđa i drobljenja betona, kamena i drugih krutih materijala.
Posle drobljenja, materijali (beton, kamen...) klasiraju se po veličini i transportuju do vlastitih gradilišta ili se isporučuju kupcima. Primena ovog materijala je veoma široka. Koristi se kao podloga pre betoniranja, prilikom izgradnje saobraćajnica, različitih platoa... Ovako obrađen materijal isporučuje se po ceni koja je daleko niža od klasičnih prirodnih materijala. Reciklažom građevinskog otpada pomaže se očuvanju prirode i životne sredine
Zaposleni u kompaniji ŠUŠA imaju razvijenu svest o zaštiti i očuvanju životne sredine. Jačanje i podizanje nivoa svesti o zaštiti i očuvanju životne sredine, kako stalno zaposlenih, tako i poslovnih partnera, jeste stalan proces na kojem kompanija insistira.